elewacje-poznan

Projektoria na poznańskim rynku budowlanym funkcjonuje już od 10 lat, realizując w tym czasie wiele inwestycji od podstaw, także w zakresie wykonawstwa elewacji i dociepleń. Naszą ofertę ukierunkowujemy zarówno na potrzeby budownictwa indywidualnego, jak i deweloperskiego. Jednym i drugim jesteśmy w stanie zaproponować absolutnie bezkonkurencyjne ceny, które wynikają z wysokiej sprawności przeprowadzanych prac i remontów. Siła Projektorii opiera się na zespole współpracującym w niezmienionym składzie od lat, a także na dostawcach o ugruntowanej marce i renomie. Wybierają nas najlepsi, a to znak że warto skontaktować się z nami w celu wyceny prac związanych z elewacją, czy dociepleniami.

Projektoria Poznań:
biuro@projektoria.com.pl

Elewacje Poznań

Baza naszej firmy znajduje się w Tulcach k. Poznania, dlatego prowadzimy budowy głównie na terenie powiatu poznańskiego, a więc Poznania i jego okolic. Jeśli szukają Państwo firmy specjalizującej się w elewacjach, która:

  • dociepli dom, poddasze, czy budynek wielorodzinny,
  • wykona od postaw elewację nowego domu, czy obiektu o innym przeznaczeniu,
  • dokona przeglądu i naprawy uszkodzeń elewacji,
  • dokona renowacji tynków, a więc skuje stare i nałoży nowe w technologii maszynowej,
  • wykona odświeżenie elewacji poprzez ponowne jej malowanie,

to lepiej nie mogli Państwo trafić. Kontaktując się z nami uzyskać można szczegółowe informacje dotyczące cennika, technologii wykonania oraz czasochłonności prac. Warto zaufać ekspertom takim jak my, a więc posiadającym doświadczenie w dużych projektach, gdyż wykonywanie elewacji to bardzo newralgiczny etap każdej budowy. Po pierwsze ważny jest odpowiedni dobór materiałów budowlanych, dzięki którym elewacja będzie wyróżniać się wysokim potencjałem izolacji ciepła i dźwięków. Wpływa więc bezpośrednio na dalsze koszty eksploatacji budynku, a również na komfort i zdrowie domowników.

Elewacja w największej mierze odpowiada za estetykę budynku. Wielokrotnie spotykaliśmy się z przypadkami, w których przychodziło nam poprawiać po innych firmach nieprofesjonalnie wykonane prace elewacyjne i dociepleniowe, na skutek których dochodziło do powstawania zacieków, odbarwień, zawilgoceń, a nawet dziur. Wynikało to najczęściej z realizacji projektu w niesprzyjających warunkach pogodowych, czy karygodnych błędów o podłożu technicznym i materiałowym. Wybór Projektorii na wykonawcę elewacji to pewność, że prace zostaną wykonane przez profesjonalistów, którym zaufały największe firmy w regionie. Posiadamy zaawansowane agregaty tynkowe o wysokiej wydajności oraz status odbiorców hurtowych u największych dystrybutorów materiałów budowlanych – wszystko to sprawia, że w tematyce elewacji i dociepleń w Poznaniu i okolicach możemy każdym klientom zaoferować atrakcyjne rabaty.

Obejrzyj nasze przykładowe realizacje:

Etapy wykonywania elewacji

Wstępnym etapem jest przygotowanie zaplecza budowy i zabezpieczenie obiektu, szczególnie jeśli mamy do czynienia z renowacją starej elewacji lub pracami związanymi z docieplaniem ścian. Ocieplenie elewacji zaczynamy od ustalenia wysokości cokołu domu, który często wykańczamy kamieniem, cegłą klinkierową lub innymi. Następnie od wysokości cokołu przystępujemy do klejenia materiału ociepleniowego do ściany, co odbywa się przy pomocy specjalnej zaprawy. Położenie poszczególnych elementów ocieplających elewację ustalamy przy pomocy lasera samopoziomującego.

Po zakończeniu oklejania budynku materiałem izolacyjnym, przy pomocy metalowych trzpieni, wzmacniamy i usztywniamy konstrukcję w celu zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa. W międzyczasie wyrównujemy powierzchnię i przechodzimy do montażu siatki elewacyjnej wykonanej z włókna węglowego, która pełni funkcję warstwy zbrojącej. Zastosowanie wysokiej jakości siatki podtynkowej jest bardzo ważne, gdyż wpływa na wyeliminowanie deformacji elewacji i zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi. Siatkę zatapia się w kleju i stosuje się ją zarówno w przypadku styropianu, jak i wełny mineralnej. Kluczowe jest także stworzenie odpowiednich warunków wiążących przed nałożeniem tynku, co wpłynie na wysoką jego trwałość. Gruntowanie i tynkowanie to ostatnie etapy wykonania elewacji – dokładność i położenia jest szczególnie ważne dla uzyskania wysokich walorów estetycznych.

Elewacje i najczęstsze błędy

Wykonywanie elewacji to praca, która wymaga posiadania wieloletniego doświadczenia, grona zaufanych pracowników i odpowiednich materiałów – zdarza się jednak, że nierzetelna firma budowlana w celowy, lub przypadkowy sposób dopuści się zaniechań, które najczęściej dotyczą:

  • wykonywania prac w niekorzystnych warunkach pogodowych (niewłaściwa temperatura podłoża) lub niezachowanie odpowiednich przerw technologicznych między etapami,
  • oszczędności materiałowych – wykorzystywanie tańszych i gorszych jakości produktów,
  • niestaranne wykonanej warstwy zbrojącej,
  • pomijanie prac związanych z wyrównaniem podłoża elewacji,
  • niedokładny montaż materiału izolującego elewację skutkujący powstaniem mostków termicznych.

Negatywne efekty powyższych zaniedbań często pojawiają się dopiero po latach, co powoduje, że wykraczają one poza ramy czasowe gwarancji, dlatego przestrzegamy przed pseudofachowcami i zachęcamy do wybierania wykonawców spośród oferty doświadczonych firm, takich jak Projektoria.

Słowa kluczowe: elewacje poznań, docieplenia poznań