szpachlowanie-poznan

Projektoria Building to firma budowlana, działająca aktywnie już od 15 lat w Poznaniu i okolicach. Spektrum naszej oferty jest szerokie i obejmuje budowę domów jednorodzinnych, obiektów wielorodzinnych od podstaw, włącznie z wykończeniem wnętrz pod klucz. Wykonujemy również prace związane ze szpachlowaniem, malowaniem i tynkowaniem, a więc wykończeniem ścian i elewacji.

Pierwszą grupą klientów, dla których dedykujemy naszą ofertę są osoby prywatne szukające profesjonalnej firmy budowlanej do remontu wnętrza, czy jego wykończenia. Sprostamy wszelkim zadaniom, a dzięki doświadczeniu i rozbudowanemu parkowi maszynowemu prace będą przeprowadzone nadzwyczaj sprawnie. Co oznacza to w praktyce? Możemy naszym klientom indywidualnym zaoferować bezkonkurencyjne ceny na rynku przy zachowaniu jakości znanej tylko renomowanym deweloperom.

Drugą grupą klientów są firmy i deweloperzy poszukujący ekspertów od szpachlowania, tynkowania maszynowego i malowania natryskowego na dużą skalę. Nasze portfolio jest w tym zakresie bardzo szerokie, dlatego zapraszamy wszystkich do kontaktu.

Z chęcią wycenimy wymagane prace i doradzimy w zakresie wyboru najlepszych materiałów i technologii. Nie zwlekaj, zadzwoń lub napisz do nas już teraz.

Kontakt:

Oferta szpachlowania

Obszar wykonywanych przez nas prac obejmuje teren miasta Poznań oraz całego powiatu poznańskiego. Szczególnie warto, aby zainteresowali się Państwo naszymi usługami w kontekście wykończenia ścian, jeśli konieczne jest:

 • wykonanie kompleksowego remontu ścian w mieszkaniu lub domu (szpachlowanie, gruntowanie, malowanie itd.),
 • wykończenie wnętrza domu lub innego obiektu (kładzenie tynków, szpachlowanie i inne),
 • wykonanie prac szpachlowania maszynowego, czy malowania natryskowego na większą skalę przy użyciu agregatów,
 • zamontowanie płyt gipsowo-kartonowych i ich wykończenie wraz ze szpachlowaniem,
 • wykorzystanie gładzi gipsowej do idealnego wygładzenia ścian,
 • wykańczanie sufitów oraz montaż sufitów podwieszanych.

Przykłady obiektów objętych pracami szpachlowania (także maszynowego):

Szpachlowanie – nasz standard:

Projektoria to zespół specjalistów mających na swoim koncie wiele realizacji związanych z wykończeniem ścian na skalę indywidualną i przemysłową. Uzyskanie trwałego efektu na lata wymaga posiadania wiedzy i doświadczenia nie tylko z zakresu szpachlowania, ale również nakładania tynków, gładzi gipsowych, gruntowania, malowania oraz przygotowywania powierzchni do wykonania prac. Proces szpachlowania ma jednak kluczowe znaczenie, gdyż w praktyce odpowiada w dużej mierze za równe, gładkie, a więc estetyczne ściany. Etapy wykonywania prac różnią się od siebie w przypadku nowych budynków i remontów starych obiektów. W pierwszym przypadku kluczowe jest sezonowanie tynków, a więc zachowanie odpowiednich przerw technologicznych po ich nałożeniu, które pozwolą tynkom dobrze się związać. Dopiero po czasie 2-4 tygodni (w zależności od rodzaju tynków) można rozpocząć szpachlowanie. Jeśli chodzi o remonty starych ścian, najpierw badamy przyczepność starych warstw i w następnym kroku najczęściej przystępujemy do ich dokładnego usunięcia i oczyszczenia podłoża. W kolejnym etapie zajmujemy się gruntowaniem, dzięki czemu zwiększamy trwałość i przyczepność masy szpachlowej. Odświeżenie starych ścian będzie także wymagać szpachlowania i wypełniania szczelin oraz większych ubytków. Zdarza się również, że przy narożnikach ścian montujemy specjalne profile aluminiowe pełniące funkcje dodatkowej ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dopiero po przeprowadzeniu wszystkich czynności przygotowującym, rozpoczynamy pierwszy etap szpachlowania, mający za zadanie dokładne wyrównanie ściany i uzyskanie idealnie płaskiej powierzchni. Przykładamy ogromną wagę do tego, aby podczas szpachlowania nakładać masę cienkimi warstwami, co zwiększa trwałość i przyspiesza proces wysychania. To jednak nie koniec, gdyż wykorzystujemy następnie materiał szpachlujący o dużo drobniejszej budowie do nadania ścianie pożądanej gładkości. Czynność kończymy szlifowaniem oraz dokładnym oczyszczeniem z pyłu. W taki sposób przeszliśmy przez etap przygotowania ściany, szpachlowania i jest ona gotowa do nałożenia farby podkładowej oraz malowania właściwego, które nada ścianie wymarzony kolor.

Najczęściej popełniane błędy podczas szpachlowania:

 • rozpoczęcie szpachlowania w zbyt krótkim czasie po nałożeniu tynków,
 • oszczędności materiałowe i/lub pomijanie pobocznych etapów, np. szlifowania i oczyszczania,
 • braki jakościowe: niechlujne rozprowadzanie masy szpachlowej,
 • zbyt niska temperatura panująca wewnątrz pomieszczenia,
 • zły dobór mas szpachlowych.

Jesteśmy przekonani, że po zapoznaniu się z opisem referencji, będą Państwo zainteresowani naszymi usługami. Zachęcamy więc do kontaktu i przesłania informacji dotyczących wyceny prac związanych nie tylko ze szpachlowaniem, ale z wszystkimi elementami oferty, którą prezentujemy na stronie internetowej.

Słowa kluczowe: szpachlowanie poznań, maszynowe